Jak pozyskać „jakościowe” lajki na Facebooku?

Słowo „like” już na zawsze zostało skojarzone z Facebookiem. Wielu ludzi błędnie myśli, że stanowi ono podstawę do ocenienia czy dany fanpage jest przydatny dla użytkowników. Jasne, że konto posiadające 10000 like’ów jest bardziej popularne od konta, które ma ich zaledwie 1000, ale tutaj liczy się przede wszystkim ich „jakość”! Co z tego, że mamy kilka tysięcy like’ów, jeżeli nasze posty lubi zaledwie 10 osób.

Jak więc można zatem pozyskać takie jakościowe polubienia?

Zapraszaj osoby, które polubiły Twój post

Jeżeli ktoś polakował Twój post, a nie polubił jeszcze Twojego fanpage’a, to czas najwyższy, aby sam wyciągnąć rękę, jako pierwszy.

Jak tego dokonać?

  1. Zobacz, jakie osoby polubiły Twój post
  2. Obok osoby, która nie polubiła Twojego profilu, będzie można kilknąć przycisk „Invite” („Zaproś”)
  3. Automatycznie po kliknięciu tego przycisku, osobie wyświetli się powiadomienie z zaproszeniem do polubienia fanpage’a

 

Facebook_sklep internetowy

Udzielanie się na innych fanpage’ach

Kto powiedział, że sukces Twojego profilu polega na zamknięciu się wewnątrz tylko swojej grupy odbiorców i atakowaniem ich tylko swoimi komunikatami? Wyjdź poza swoją strefę i sam zacznij się udzielać na kontach innych marek (oczywiście pod szyldem Twojego brandu). Merytorycznie komentuj, udostępniaj treści, a pozyskasz wielu fanów, którzy od samego początku będą wiedzieli, że nie należysz do rodzaju tych ludzi, które nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa.

Zaproszenie własnych znajomych

Czy jestem zwolennikiem tego rozwiązania? W 10% tak! W 90% zdecydowanie nie! Oceniłem, że warto zapraszać tylko 10% swoich znajomych do polubienia Twojego fanpage’a. Dlaczego tak mało? Powiedzmy sobie szczerze, że nasi znajomi należą do różnych grup docelowych. Jedni podniecają się tylko kotkami, inni śledzeniem kto zaręczył się w tym roku, a tylko kilku tak naprawdę może być zainteresowanych naszą tematyką. Jeszcze dziś przeanalizuj swoich znajomych na Facebooku i dokonaj oceny, kogo warto zaprosić, a kogo nie. W żadnym wypadku nie zapraszaj wszystkich na raz!

Konkursy

Konkursy zawsze cieszą się niezwykłą popularnością nie ważne, czy jest to śwat online’owy, czy świat rzeczywisty. Dobrze zorganizowany konkurs może być zbawieniem dla naszej marki. Oferując ciekawe prezenty, naprawdę możemy zyskać wiele polubień, gdyż fani zazwyczaj chętnie udostępniają konkursowy post, a co za tym idzie, rośnie zasięg naszego profilu.

Jakie gadżety oferować, jako nagrodę w konkursie?

Błagam! Niech tylko nie będą to długopisy z logiem Twojej marki! 🙂 Takie prezenty są już dawno passé i tak na serio nie przydadzą się zwycięzcy. Pomyśl nad darmowym miesięcznym testem Twojego produktu lub usługi. Dasz więc realną wartość Twoim użytkownikom, a nuż zakupi on pełną wersję Twojego produktu.

 

Możliwość polubienia fanpage’a na stronie internetowej

Posiadając własną stronę internetową lub bloga, warto dać użytkownikom możliwość polubienia Twojego konta na Facebooka prosto z Twojej witryny. Co zyskasz w ten sposób? Użytkownicy nie będą musieli już ręcznie szukać Cię na Facebooku, tylko od razu będą mogli zostać Twoimi fanami już na etapie odwiedzenia Twojej strony internetowej.

Jeżeli posiadasz witrynę postawioną na WordPressie, to nie ma żadnego problemu, abyś mógł wdrożyć takie rozwiązanie u siebie. Wystarczy, że wyszukasz odpowiednią wtyczkę (polecam WP Facebook Like Button) i ją zainstalujesz.

 

Przedstawiłem Ci 5 sposobów na pozyskanie jakościowych polubień Twojego konta na Facebooku. Są one skuteczne, ale pamiętaj, że najważniejszą rzeczą jest tworzenie dobrego contentu, który przyda się Twojemu użytkownikowi. Bez tego powyższe porady mogą stać się bezużyteczne.

Jak pozyskać „jakościowe” lajki na Facebooku?
Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz